Az Autótechnika folyóirat 2025. évi 6. számát ajánlom szíves figyelmükbe.
A Kedves Olvasó az Autótechnika Haszonjárművek online szakmai folyóirat első számának vezércikkét olvassa.
Az Autótechnika 2025. márciusi számának írásaiból néhányat kiemelek „étvágygerjesztési” szándékkal.
Vállalkozásba fogni, majd sikeressé tenni, és ezt fenntartani, nem kis dolog. Sokan megtapasztalták már, hogy nem könnyű, belátva ezt később, mikor felszámolásra kerül a sor.
A nyomtatott szaksajtó és bizony online megjelenési formája is keresi helyét a digitális világban. Az informálódásban nagy a világháló adta konkurencia.
Az ipari forradalmak általában olyan jelentős történelmi korszakok, amelyek az ipar, a gazdaság és a társadalom mélyreható átalakulásával járnak.
A Vision Zero kifejezés szó szerinti fordítása magyarul: „nulla vízió” vagy „zéró látomás”, azonban szövegkontextusban inkább a közlekedési balesetek „zéró haláleset” kimenete látomását jelenti.
Az Autótechnika 2024. évi jaugusztusi számának írásaiból néhányat kiemelek „étvágygerjesztési” szándékkal.
Az út neve „Vision Zero”, melynek lényege az, hogy a közlekedésben elérjék a közúti halálos balesetek és súlyos sérülések számának teljes megszüntetését.
Az Autótechnika 2024. évi júniusi számának írásaiból néhányat kiemelek „étvágygerjesztési” szándékkal.
Az Opel 125 évvel ezelőtt kezdett el autókat gyártani. Az Opel-Patentmotorwagen System Lutzmann az első Rüsselsheimben gyártott autó volt, amely 1899 tavaszán hagyta el a gyárat.
Az Autótechnika 2024. évi májusi számának írásaiból néhányat kiemelek „étvágygerjesztési” szándékkal.
A globális felmelegedés és a klímaváltozás hallatán többek hajlamosak legyinteni; többen, egyre többen úri huncutságnak vélik, mely jól kifundált összeesküvés jóléti társadalmunk töretlen fejlődése útjában.
Ugyan mit gyártanak a brazilok? – kérdezi a laikus és olykor a még kevésbé laikus beszélgetőpartner is a téma egyes irányzatairól beszélgetve
Képzeljük el, hogy az autó már akkor kipróbálható, amikor még meg sem épült! Ezt célozza a Siemens és az Arm Zena Computing Systems együttműködése, mely a Siemens Pave360 és az Arm ZCSS összekapcsolásán dolgozik.
Áttekinthetőbb modellstruktúrát, kedvezőbb költségeket és a piaci igényekhez való hatékonyabb alkalmazkodást ígér az a fejlesztés, amely közös műszaki alapokra helyezné a különböző hajtástechnológiákat.